GAZDIT KERESŐ CICÁK - Veszprém és környéke

Egy csöppnyi helyen felnőni, vagy csöppnyi helyet megszokni nem a legjobb dolgok közé tartozik. A macska habár nagy önállósággal rendelkező csodalény, szüksége van egy szerető gazdira, aki gondoskodik róla. Facebook: Bársonytalp Veszprém

FEKETE MACSKA: Bizonyára kevesen tudják, hogy a fekete  cicák nem csak a népi hiedelmek szerint különböznek társaiktól! A kutatások ugyanis kiderítették, hogy a fekete színű példányok egy, a szőrszínüket meghatározó génnek köszönhetően védve vannak a baktériumoktól és vírusoktól, így egészségesebbek is más színű társaiknál!!!!!!!!!  Személy szerint IMÁDOM a fekete macskákat. Gyönyörű fényes és selymes bunda :) Nem értem azokat az embereket, akik a hiedelmektől félve nem akarnak fekete színű cicát.....soha nem is fogom megérteni őket!

Macskatitkok….

Több mint 500 millió házi macska él világszerte, és 40 különféle fajtát tartanak hivatalosan számon.
Ízlelőbimbóik nem érzékelik az édes ízt

14-szer jobban érzik a szagokat, mint az ember, hiszen orrukban kétszer annyi szagérzékelő sejt található.

A bajszukat arra használják, hogy megvizsgálják, elég nagy-e a hely, ahova belépni szándékoznak (erről lentebb bővebb írás található)
A macskák szíve percenkként 120-140-et ver.
Akárcsak az ember ujjbegye, a cicák orrának párnája is egyedi mintázatú .

Egy macska is képes hazatalálni köszönhetően kifinomult érzékeinek, amelyek között a napfény beesési szögének és a föld mágnesességének érzékelése is szerepel egyes szakértők szerint.

Azt mondják, egy macska nem az emberhez kötődik. Ezt cáfolja az a kétéves perzsamacska, akit betegsége miatt nem vittek magukkal a tulajdonosai. Sugar 14 hónap és 2414 kilométer után bukkant fel régi gazdái új küszöbén.
Egy Towser nevű macsesznek emlékművet állítottak, miután életében több mint 30 ezer egeret kapott el, amit a Guiness rekordok könyve is elismert - a szobrot nem a rágcsálók készítették. Háháhá…
A cicók hátsó lábain nem olyan élesek a karmok, mint a mellsőkön, de képes bármelyik mancsán külön kiereszteni azokat, egymástól függetlenül.

A hátuk extrém módon hajlékony, ugyanis 7 nyak-, 13 hát-, 7 ágyék-, 3 keresztcsonti és 14-28 farok csigolyájuk van, amelyek sokkal lazábban illeszkednek, mint az ember 33-35 csigolyája. (Irigykedem!)
Közös bennünk: az ember és a macska is kék szemmel születik.


Átlagosan 244 csontja van egy cicmareknek, a felnőtt embernek 206.
Nem (csak) azért dörgölőznek a lábunkhoz, hogy kifejezzék érdeklődésüket, hanem, hogy megjelöljék a szagukkal a területükre tévedőt…..leginkább Nevetés
Képesek meghallani az ultrahangokat, ugyanis a rágcsálók ezen a frekvencián társalognak.

 

Ha már nyelv, van mesterséges nyelvük is: macskák egymás közt nem nyávognak, ezt kifejezetten emberbarátaik számára fejlesztették ki! Sőt, léteznek beszédes fajták, mint például a sziámi.

Gyengéjük a macskamenta: a többségük megőrül érte (kerge-birka funkció), de érdekes módon csak azután, hogy elérte az ivarérettséget.
A vadon élő macskák átlagosan 2 évet élnek, a lakásban élők 14-20 esztendőt. A legöregebb ismert, és a Guinness világrekordok közt hivatalosan számon tartott példány a 38 éves és 3 napos korában elhunyt
Creme Puff volt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miként isznak a macskák?  Íme: A macskák nem dugják be a nyelvüket a folyadékba, hanem csak a nyelvük felső része érinti a felszínt. Hogyan kerül mégis az állat szájába a víz? Amikor a macska nyelvének érdes hegye hozzáér az innivaló felszínéhez, az állat gyorsan visszarántja a nyelvét. A mozgó nyelv és a folyadékfelszín között egy folyadékoszlop alakul ki, s a macska "lecsippenti" az oszlop tetejét, amikor becsukja a száját. Így az innivaló is bejut a szájába, és az álla is száraz marad.

 

A macskaajtó Newton találmánya, amely a bejárati ajtón vágott lengőajtócska.

A lajhárok legyőzik ugyan a macskákat napi 19-20 órás alvással, ám a macskák sincsenek messze ettől a „teljesítménytől” – átlagosan 16-20 órát „pihennek” napközben. A (nagy)macskák nem éjszakai, hanem „szürkületi”, illetve „alkonyati” állatok: sötétedéskor és hajnalban a legaktívabbak.

szotyi.jpgA macskák pofatájéki, latinul faciális mirigyeiből felszabaduló feromonok szerepe sokrétű. Bizonyos feromonok a macska tájékozódását segítik elő. Több, együtt élő macska esetében különösen fontos az összetartozást kifejező feromon, ezek a vegyületek ugyanis szigorúan csoportspecifikusak, így a területre tévedő betolakodót azonnal képesek észlelni a csoport tagjai. A faciális feromonok harmadik fő csoportja az egyed érzelmi stabilitásáról ad felvilágosítást. Ezek a vegyülek a kiegyensúlyozottság, biztonság, nyugalom üzenetét hordozzák, így a macska a későbbiekben is kötődést, megnyugvást keresve közelít hozzájuk.

 

szotyitrotyi.jpgA macskák izomzata, mint minden ragadozóé, erős. A vadászathoz rendkívül gyors irányváltásokra és nagy sebességre is képesek: rövidtávon akár 50 km/órával is futhatnak. Függőlegesen a két méter magas kerítésre is felugranak, nagyobb magasságból is tudnak úgy leesni, hogy ne essen különösebb bajuk. Érzékszerveik rendkívül érzékenyek: nemhiába, hiszen egy apró egér lépteit is meg kell hallaniuk. És természetesen hallaniuk kell a gazdi lépteit is, amint sompolyog a konyha felé. Király

 

 

dscf3079.jpgA BAJUSZ  a macskák érzékelője, különféle fontos információkkal látja el az állatot, és kommunikációs szerepe van a macskák között – így összegezte kutatásait dr. James Richards állatorvos, aki az amerikai Cornell Egyetemen végzett kutatásokat a négylábúak ezen ékességéről. A bajusz egy macska életében sokkal fontosabb, mint egy kutyánál, segítségével a cica el tudja dönteni például, hogy átfér-e egy keskeny résen. Az orr- és tapintó szőrzet a macskáknál három területen található a pofán: a bajusz, a szemöldök és az oldalsó pofaszőrzet, de vannak tapintószőrök az állon és a mellső lábak hátsó részén is. Ezek a szőrszálak keményebbek és legalább kétszer olyan vastagok mint a normál szőrzet, gyökereik háromszor olyan mélyre nyúlnak a bőr alá, és dúsan övezik véredények és idegek. Ennek következtében a szőrszál legkisebb rezdülése akár egy légáramlat hatására is ingerületet kelt. Az orrszőrzet segít a macskáknak a sötét helyeken történő tájékozódásban, különösen egerészéskor fontos. Richards szerint a szőrzet ad információt a préda pontos helyéről a cica mancsában, falatozás közben.
A macskák közötti kommunikáció terén a bajusz “előretolása” például barátságot illetve kíváncsiságot jelképezhet. Ezzel szemben a hátra, a pofához szorítása agresszivitást vagy védekező pozíciót jelent.  (The New York Times)

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 25
Tegnapi: 6
Heti: 57
Havi: 366
Össz.: 133 902

Látogatottság növelés
Oldal: Érdekességek
GAZDIT KERESŐ CICÁK - Veszprém és környéke - © 2008 - 2024 - barsonytalp.hupont.hu

A HuPont.hu honlap ingyen regisztrálható, és sosem kell érte fizetni: Honlap Ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »